Partnerem serwisu jest Ibuprom Zatoki
czytaj więcej

O kampanii

Ogólnopolska Kampania Edukacyjna „Zdrowe Zatoki” jest realizowana już od 2003 r. pod patronatem marki Ibuprom Zatoki. Kampania dostarcza Polakom rzetelną wiedzę na tematy związane z zapaleniem zatok przynosowych.
czytaj więcej

Ekspert radzi

Zobacz video, w którym nasz ekspert odpowiada na najczęściej zadawane pytania.

W jakim okresie jesteśmy najbardziej narażeni na zapalenie zatok?

Zapalenie zatok jest procesem toczącym się w obrębie błony śluzowej nosa i zatok przynosowych. Problem dotyczy w Polsce ok. 4 mln osób. Objawy wstępują zwykle przez cały rok jednak największe nasilenie występuje w okresie jesienno-zimowym, wtedy kiedy bardziej narażeni jesteśmy na infekcje wirusowe.

czytaj więcej

Wiedza o zatokach

Dział „Wiedza o Zdrowych Zatokach” to kompendium, w którym znajdują się informacje na temat budowy zatok przynosowych, ich funkcji, a także czynników wywołujących stan zapalny i nieprawidłowe funkcjonowanie zatok.

Pobierz raport "Wpływ zanieczyszczeń na zdrowie zatok przynosowych"!

Opisujemy również metody diagnostyczne i sposoby leczenia zapalenia zatok przynosowych. Wiedza ta jest niezwykle przydatna przy diagnozowaniu u siebie dolegliwości i może skłonić do wizyty u lekarza, co w konsekwencji pomoże we wczesnym wykryciu choroby, podjęciu właściwego leczenia, które może uchronić przed poważnymi powikłaniami.
czytaj więcej

Sprawdź stan swoich zatok już teraz dzięki aplikacji Zdrowe Zatoki pobierz